מה מייחד את אדריכלי העל של המדינה


אדריכלות לאלפיון העליון בישראל
מערכת arcdb

משאת נפשם של אדריכלים רבים היא להגיע לשכבת העילית של ישראל ולעצב עבורם את בית חלומותיהם. היתרונות ברורים: מעמד, כוח ותקציב כמעט בלתי מוגבל לתכנן ולבנות טירה, אחוזה, וילה מהאגדות.

 

רוב הסיכויים שהתגמול הכספי בהתאם, אך לא תמיד הכסף הוא הסיבה לעבוד עם האלפיון העליון. רוב האדריכלים פשוט מחפשים מי שייתן להם יד חופשית או עבודה עם חומרי הגלם המשובחים ביותר, אנשי מקצוע מובחרים, יצירת עיצוב שטרם נראתה במחוזותינו ועוד.
עם זאת, אדריכלי העל, המכונים גם "אדריכלי המיליון", לא עובדים רק עם שמנה וסולתה של המדינה ופעמים רבות תראו אותם מבצעים פרויקטים שונים, אפילו דירות קטנות ופרויקטים קהילתיים.
מה בכל זאת מאפיין אדריכלות באלפיון העליון ואת האדריכלים העוסקים במלאכה?

 

אדריכלות באזורים הנחשקים במדינה

 

ריכוז גבוה של האלפיון העליון מתמקד באזורים גיאוגרפיים יוקרתיים, כמו למשל, בקו ראשון אל החוף בהרצליה פיתוח או בקיסריה, באזורים נחשבים ומטופחים כמו כפר שמריהו או רשפון, סביון וכדומה. מרבית הפרויקטים למגזר זה, הינם פרויקטים של בתי קרקע ענקיים המשתרעים על שטח רב. אך בשנים האחרונות ניתן לראות נהירה לעיר הגדולה תל-אביב ובעיקר למגדלים ולפנטהאוזים מרהיבים. אלה מתפרסים על פני קומה שלמה, לרוב מצוידים בנוף אטרקטיבי. הנכסים כשלעצמם יקרים מאוד עוד לפני שנבנו ובין אם מדובר במגורים בפועל או לצורך השקעה, הרבה מעבר לעלות הקרקע.

 

אדריכלות מותאמת לצרכים ולפנטזיות

 

עיון קצר במגזינים לעיצוב חושף סודות מאחורי השערים הענקיים והגדרות של בתיהם של העשירים (ולרוב – המפורסמים). מדובר בתכנון אדריכלי בסטנדרט הגבוה ביותר, מפרט טכני פרימיום, התייחסות לפרטים הקטנים ביותר ולרוב בלי גבולות. בין אם הכוונה לייבא במיוחד דלת מאיטליה או לייצר רהיטים קאסטום מייד בבתי עיצוב אקסקלוסיביים בחו"ל. כמו כן, ניכרת ההשפעה של תרבות האירוח על בתים אלה מבחינת תכנון ועיצוב פנים.

אדריכלים מלווים נכסי יוקרה של האלפיון לרוב מקדישים חללים שלמים לאירוח, הרבה יותר מבתים סטנדרטיים, הן אירוח בחלל פנימי והן לאירוח בחצר או על שפת הבריכה. בנוסף, ניכר ריבוי של חדרי שירותים ואמבטיה, חדרי אירוח, סוויטות לאירוח וכן דגש על פתרונות טכנולוגיים ואמצעי אבטחה, שמאוד חשובים לקהל זה.
הניהול של אדריכלים בפרויקטים אלה הוא מקצועי, רחב היקף וגם דיסקרטי. רוב הלקוחות מהאלפיון העליון לא מעוניינים שידעו שהם עוברים בית או משביחים נכס, או כיצד נראה הבית שלהם מבחוץ ומבפנים והיכן בדיוק ממוקם, אלא אם החליטו להיחשף כאקט של יחסי ציבור וגם מהלך זה נעשה לרוב בשלב מאוחר יותר.


אדריכלים של האלפיון העליון בישראל מהווים השראה לאדריכלים רבים בתחילת הדרך ותוכלו ליהנות מעבודותיהם מעוררות ההשראה במגזינים ובאתרים, ולבחון אם אתם מזהים עם איזה מותגים הם עבדו ומי הם הדיירים המסתוריים...ואולי לשאוב השראה אפילו במעט לבית שלכם.

 

ועכשיו, מצאו את מעצבי החלומות שלכם >>

 

קרדיטים

אדריכל מנו שלם

דרג מאמר זה:
חשיבות אדריכלות וילה
מערכת arcdb, 08.05.2018
קרא עוד
מיתוג-כאדריכל-מוביל-בישראל
מערכת arcdb, 01.12.2017
קרא עוד
אדריכלות ירוקה בצפון
מערכת arcdb, 16.08.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!