אדריכלות ירוקה בצפון


אדריכלות ירוקה בצפון
מערכת arcdb

אזור הצפון ישר מעורר בנו תחושה של רוגע, ירוק, נחלים זורמים ובעיקר הרבה טבע המאפשר "לשים את הראש" ולנוח מתלאות החיים. את הירוק האופייני לאזור הצפון ניתן להכניס לחלל הבית במטרה להשרות בו רוגע המאפיין אזורים רבים בצפון. אם ניקח לדוגמה את העיר המרכזית בצפון – חיפה, נראה כי היא סמל לאדריכלות אותנטית, שהרי התכנון האורבני שלה יוצא דופן משתי סיבות מרכזיות; הבנייה הטופוגרפיות המאפיינת את העיר, הרי חיפה נבנתה על הר הכרמל ולכן היא יוצרת מראה טופוגרפי מיוחד המתאפיין בבתים הבנויים על הר, מהם נשקף נוף עוצר נשימה. כמו כן, בעיר ניתן למצוא שילובים היסטוריים הקשורים לאירועים ודתות המשקפים אדריכלות ייחודית כגון – הדת הבהאית המבוססת על עיקרון היופי והאסתטיקה הנשקפים מהגנים הבהאים, האימפריה העותומנית ששלטה בעבר וסמטאות ציוריות הבנויות מאבן עתיקה.


השפעת אדריכלות ירוקה על אזור הצפון


אדריכלות בצפון היא אתגר גדול עבור אדריכלים, כיוון שמצד אחד עליהם לשלב מודרניות בחללים, ומצד שני להביא את הטבע הירוק לחלל בכדי ליצור סינרגיה מושלמת בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ. אדריכלים מקומיים ידעו כיצד לבצע זאת בצורה יוצאת דופן, הם ישלבו יצירתיות בחלל, ייצרו מרחב ויעניקו נגיעות אותנטיות מיוחדות, או לחלופין נגיעות כפריות שישתלבו בצורה נהדרת בחלל הדרוש.  הנוף העוצר נשימה בצפון, מאפשר לתושבים להכניס אותו לביתם בצורה שישתקף בצורה נהדרת מכל חלל בבית, ולכן אדריכלים בצפון יעדיפו להתקין חלונות גדולים כדי להכניס את הנוף המיוחד לכל חלל בבית.


המאפיינים של אדריכלות המבוססת על בנייה ירוקה


אדריכלות ירוקה תשלב הרבה ירוק וטבע, אך לא רק, היא לרוב תתבסס על בנייה ירוקה שנעשתה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד, כיוון שהיא מתבססת על שמירת איכות הסביבה ועושה שימוש בחומרים טבעיים אורגניים, חומרים ממוחזרים הידידותיים לסביבה וחומרים התורמים לשיפור איכות החיים. מדובר בבנייה השונה מהבנייה המסורתית של בלוקים ולבנים, אלא מבוססת על עקרונות ונושאים חדשניים המהווים יתרונות רבים לבעלי הבית כגון -  זרימת אוויר נכונה לחלל הבית, שהרי בצפון ישנו אוויר צח שיש להחדירו לחלל על ידי תכנון אדריכלי מקצועי. כמו כן, בנייה ירוקה תשלב חומרי בנייה אורגניים וניצול מיטבי של משאבי הטבע כדי ליצור סביבת מגורים בריאה יותר עבור דיירי הבית.


בנוסף לכל אלה, בנייה ירוקה תכיל בידוד תרמי איכותי ויעיל של קירות הבית, שהרי בצפון הרחוק נעשה קר בתקופת החורף ובעיקר בשטחים פתוחים שאז קר יותר. גם לתקרה והגג מייחסים חשיבות בעת תכנון אדריכלי כדי לייצר חיסכון אופטימלי באנרגיה בעת חימום הבית בתקופת החורף. אדריכל מומלץ המתמחה באדריכלות ירוקה, יכול לתת לכם מענה מקיף בנושא ולאפשר לכם לבנות בית המתבסס על בנייה ירוקה אורגנית וכך לחסוך בעלויות, לסיים את הבנייה בזמן מהיר יותר ולשמור על איכות הסביבה.

דרג מאמר זה:
טרנדים באדריכלות שכדאי להכיר
מערכת arcdb, 25.03.2018
קרא עוד
יקב Valdemonjas
ד"ר אלי מזרחי, 01.01.2017
יקב "ולדמונחס" זוכה בפרסים על השתלבות בנוף ובפתרון מקורי לאדריכלות בת קיימא 2016.
קרא עוד
אדריכלות לאלפיון העליון בישראל
מערכת arcdb, 02.01.2018
קרא עוד
תגובות
(1 תגובות, 1 דיונים)

מאמר יפה ומושקע. האם ניתן לקבל מאמרים על כל מה שקשור למחזור מים אפורים בבניה?

יעקב סבן, 19.08.2017
  • הוסף תגובה
  • שלח לחבר
  • הדפס

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!