אדריכלות ירושלמית בהשראת הסגנון האותנטי


אדריכלות אותנטית בירושלים
מערכת arcdb

בירושלים קיימים מאות מבנים בעלי חשיבות אדריכלית יתרה אשר נבנו בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה, כאשר האלמנט הבולט בהם הוא האבן הירושלמית המאפיינת את המבנים, לצד העיצובים האותנטיים המכילים חללים גדולים וגבוהים וקשתות האופייניות למבנים בעלי חשיבות היסטורית. השרידים המועטים שנותרו בעיר מבניינים בעלי חשיבות היסטורית, אף הם נותנים השראה אדריכלית לאדריכלות המודרנית, מה גם שהמבנים שנותרו בשלמותם או חודשו כגון כנסיית הקבר הקדוש, הכותל המערבי, מגדל דוד, כנסיית סנטה אנה, מוזיאונים שונים וכו', אף הם תורמים רבות לארכיטקטורה הנשקפת מכל פינה בעיר.


ירושלים בנויה על הר, ולכן הבנייה המדורגת מוסיפה רבות למראה פני העיר, הרי ברוב השכונות הבתים בנויים על הר, מה שמבטיח נוף עוצר נשימה במרבית הבתים והבניינים, שלא כמו באזור המרכז שבו הנוף הוא המרפסות של השכנים. התרבות הרבגונית והעובדה כי ירושלים היא שילוב מעניין של שלושת הדתות, מביאים אדריכלים בירושלים ליצור חללים גדולים ומוארים ואף לשלב חלונות גדולים שיכניסו אור טבעי לחלל הבית.


עיר רב גוונית עם שילוב של ישן וחדש


ירושלים היא לגמרי שילוב מרתק בין ישן לחדש, ישנן שכונות ציוריות בהן תוכלו להתהלך בסמטאות קטנות מאבן כדוגמת שכונת נחלאות בעיר, את מרכז העיר בו השילוב בין חדש לישן מורגש היטב, שוק "מחנה יהודה" הנחשב לסמל אותנטי של העיר, שכונת ממילא אשר נבנתה בארכיטקטורה מודרנית המכילה את האבן הירושלמית האותנטית, מלונות פאר וחנויות יוקרה השוכנות ממש בסמוך למקומות בעלי חשיבות היסטורית וכו'. כמו כן, לבל נשכח את הסמטאות והשווקים הצבעוניים שאף הם מוסיפים גוון אותנטי המשפיע על עיצוב הפנים ובכלל על התכנונים האדריכליים בעיר.


להכניס אווירה אותנטית בעיצוב אדריכלי


עיצוב אדריכלי המבוסס על אדריכלות נוף אותנטית, ישתלב בסינרגיה מושלמת עם הנוף והאבן הירושלמית שהיא חלק מהנוף בירושלים, ולכן  רבים יעדיפו להתבסס על סגנון זה, הן כנגיעות בחלל המעוצב בסגנון מודרני, והן כעיצוב אותנטי המורגש היטב באוויר. המאפיינים של סגנון זה הם; חללים מוארים וגדולים, חלונות גדולים, קשתות בחלל הבית ובכניסה, גימורים חדים, משרביות מעוטרות לחציית חללים, אלמנטים מברזל מאסיבי, פרזולים מיוחדים בשערים ובחלונות, ריצוף מצויר, אריחים בגוונים נועזים וצבעוניים והרבה אלמנטים בגוונים חמים שמקנים את האווירה החמימה שכל כך מאפיינת את המראה האותנטי. כמו כן, צבעים השולטים יהיו נועזים כגון – טורקיז כהה, תכלת, וורוד, בורדו, חום אפור כהה, זהב, נחושת ועוד.


להיעזר באדריכל מקומי המכיר את העיצוב האותנטי מקרוב


אדריכל מומלץ בירושלים, באופן טבעי יכיר היטב את העיצוב האותנטי ויוכל לסייע בביצוע תכנון אדריכלי מוקפד כדי להגיע לתוצאה מושלמת. כמו כן, הוא יסייע בחלוקת החללים, בעיצוב הגימורים בחלל, בבחירת הצבעים, שילוב חומרים מעניינים ויוסיף טאצ'ים קטנים שיעניקו חותם ייחודי במקום בו הם נמצאים.

דרג מאמר זה:
תכנון אדריכלי
מערכת arcdb, 21.08.2017
שיפוץ בית יכול להיות משימה מהנה במיוחד או סיוט של ממש. לכן, תכנון אדריכלי חשוב מאוד בתהליך.
קרא עוד
יקב Valdemonjas
ד"ר אלי מזרחי, 01.01.2017
יקב "ולדמונחס" זוכה בפרסים על השתלבות בנוף ובפתרון מקורי לאדריכלות בת קיימא 2016.
קרא עוד
איך לבחור את האדריכל המומלץ ביותר
, 26.12.2017
קרא עוד
תגובות
(1 תגובות, 1 דיונים)

תודה על מאמר מצוין. אין ספק שירושלים התברכה בסגנון יחיד ומיוחד.

האבן הירושלמית עוטפת את ירושלים בחום.

אבי לוי, 19.08.2017
  • הוסף תגובה
  • שלח לחבר
  • הדפס

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!