עיצוב הבית - איך לתכנן עיצוב לחדרי ילדים


מערכת ARCDB


ממלכת הילדים היא המקום הכי שמח בבית והורים נרגשים מתהליך עיצוב חדרי ילדים. חשוב לתכנן את המרחב כך שיתאים לצרכי הילד, מספר הילדים החולקים חדר, להחליט האם להפריד או לשלב בין שינה ומשחקים ולקחת בחשבון בחירת קו סגנוני, ריהוט איכותי שיגדל עם הילד ואלמנטים להשלמת החלל. לפניכם טיפים לתהליך עיצוב חדרי ילדים.


תכנון ועיצוב לחדרי ילדים בעיצוב הבית 


התחילו את הפרויקט בבחירת החדר המתאים ביותר בבית שישמש כחדר ילדים. החליטו האם זה יהיה חדר קרוב לחדר ההורים או להפך, חדר מרוחק כך שיישמר השקט, חדר מואר במיוחד או חדר שצמוד לחדר אמבטיה ושירותים. ההחלטה הראשונה שיש לקבל היא האם להקצות חדר נפרד לטובת המשחקים והצעצועים או לשלב בין שינה למשחק, תלוי בסביבת המגורים, מספר הילדים והסגנון המועדף. כאשר מתכננים את החדר עצמו יש להחליט אם חולקים אותו שני ילדים כיצד תישמר ההפרדה בין השניים בחלל אחד ומה יהיו נקודות ההשקה.

 

למשל, מיטות נפרדות אבל שולחן כתיבה אחד וארון אחד. אם יש פער גילאים בין הילדים, אפשר לתכנן כל צד שיתאים לתקופת הגיל של הילד. גוונים נאיביים לקטן וגוונים בוגרים יותר לגדול, פינת משחק לצד פינת לימוד. כדאי לחשב מראש את תכולת החדר מבחינת היצע משחקים ופריטים על מנת להחליט היכן למקם את המיטות ביחס לארון ושולחן הכתיבה כדי לאפשר מעברים נוחים ולהימנע מצפיפות.

 

 

 


עיצוב הבית - איך לעצב חדר ילדים שלב אחר שלב? 


בכל הנוגע לעיצוב הבית חרו קו סגנוני מנחה לפי צבע מועדף או אלמנט אהוב על הילד, למשל, מדבקות קיר עם בעלי חיים הקרובים לליבו או ציורי מכוניות. גוונים בהירים מאירים את המרחב ויוצרים תחושת אווריריות ולכן, כדאי להקצות רק מוקד אחד שיהווה קיר כוח ועליו יהיו מדבקות קיר או הוא ייצבע בגוון אחר מנוגד לצבעים השולטים בחלל. ניתן כמובן להוסיף נגיעות אופנתיות וצבעוניות באמצעות מוצרי טקסטיל, בין אם אלה הווילונות, השטיחים או הכריות המקשטות את המיטה.


חשוב להשקיע בבחירת מיטה איכותית, רצוי מחומרים משובחים כמו עץ מלא, שנחשב לחומר נושם ועמיד לאורך זמן. החליטו אם זו תהיה מיטת קומתיים או מיטה נפתחת למיטת חבר המתאימה לאירוח או לשני ילדים שחולקים חדר. יש גם מיטת גלריה המפנה מקום לשולחן כתיבה מתחת למיטה עצמה ואפשר לבחור מראש מיטה וחצי שמתאימה מאוד לילדים מתבגרים ולחדרים מרווחים יחסית. בכל מקרה, מדדו היטב את החדר על מנת להחליט מה גודל המיטה וכן גודל הפלטה של שולחן הכתיבה והאם זה יהיה שולחן כתיבה זוגי. אל תתפשרו על כיסא אורטופדי מתכוונן לבריאות הגב של הילד.
אחסון מעוצב לשדרוג החלל.

 

רעיונות לעיצוב חדרי ילדים


בחירת פתרונות אחסון היא חלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב פנים של חדרי ילדים לפינוי השטח וארגון המרחב. כדאי להצטייד בפתרונות אחסון דוגמת ארון עם חלוקה פנימית שתשרת את הילד לאורך זמן, תליית בגדים וכן אחסון של בגדים מקופלים ואפילו מידוף מודולארי המאפשר לעצב את פנים הארון לפי הצרכים המשתנים. כדאי לבדוק את יציבות הארון וכן להחליט האם זה יהיה ארון עם דלתות נפתחות או דלת הזזה והאם לבחור מראה שתשקף את החדר ותהווה גם פריט דקורטיבי.


בעיצוב הבית מומלץ לבחור גם גופי תאורה שיאירו את החדר לרבות תאורה היקפית שיוצרת אווירה ותאורה ממוקדת, למשל, לשידות ליד המיטה לקריאה לילד או לשולחן הכתיבה. ניתן לעצב את החדר בשלל פריטים כמו מדפים לספרים, תמונות ולוחות שעם לתליית עבודות היצירה של הילד לאורך השנים וכמובן, שלט לחדר.

 

קרדיטים 

עיצוב עדית לוי

צלמת יפעת גבאי

 

מומלץ לפנות לאנשי מקצוע כמו מעצבי פנים על מנת לתכנן ביחד עיצוב חדרי ילדים בהתאמה אישית.

דרג מאמר זה:
חידושים בעיצוב חדרי ילדים
מערכת ARCDB, 01.01.2019
קרא עוד
סודות לעיצוב חדרי ילדים
מערכת arcdb, 08.06.2017
גודל החדר מהווה פקטור משמעותי בתכנון החדר, כיוון שצריך להחליט האם החדר מסוגל לאכלס גם רהיטים וגם לשמש כחד..
קרא עוד
עיצוב חדרי משחקים
מערכת arcdb, 13.09.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!