בחירת אדריכל לפרויקט: שלב אחרי שלב


בחירה נכונה של אדריכל - שלב אחרי שלב
מערכת arcdb

הסיטואציה היא כזאת: אתם עומדים לקראת תכנון הפרויקט הגדול של חייכם, דירת קבלן, בית צמוד קרקע, שיפוץ מאסיבי של דירה או בית יד שנייה, אולי משרד. אחרי סגירת העסקה, כשאתם הבעלים של הנכס, הגיע הזמן לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי, שילווה אתכם בפרויקט ויתכנן עבורכם את המרחב בדרך הטובה ביותר.


בחירת אדריכל היא בחירה מורכבת ויש חשיבות רבה לרזומה שמביא עמו האדריכל, ניסיונו הרב בתחום, אנשי המקצוע שמלווים אותו ובעיקר להתאמה בין האדריכל ללקוחות ולסוג הפרויקט. תפיסת עולמו, הכימיה שתהיה או לא תהיה ביניכם, לדרך בה הוא פועל ולאופן בו תנהלו יחד עמו את הפרויקט.

בבואכם לבחור אדריכל, חשוב שתיקחו בחשבון כמה פרמטרים שישפיעו על העבודה המשותפת ועל הצלחת הפרויקט.
arcdb מגישים מספר טיפים שיעזרו לכם בבחירת האדריכל המתאים ביותר לכם ולפרויקט שלכם.

 

מחפשים אדריכל נוף לפרויקט שלכם? >

 

אפיון קווים לדמותו של האדריכל

 

לפני שאתם יוצאים לדרך, חשוב שתבינו איזה אדריכל אתם מחפשים, החל מהמומחיות שלו, מיקום הפרויקט או סוג הפרויקט ועד קווים לדמותו. למשל, אדריכל עצמאי בשטח בעל צוות גדול, אדריכל מתחיל בעל מוטיבציה גבוהה ללוות אתכם באופן אישי או להפך, משרד אדריכלות גדול ומוביל. בדקו מה חשוב מבחינה מקצועית וטכנית שיהיה לאדריכל - תעודות, ניסיון בהתמודדות מול רשויות מקומיות, תנאי שטח מקומיים, ידע וניסיון בפרויקטים דומים לפרויקטים שלכם וכדומה.

 

חיפוש האדריכל במקום הנכון

 

על פי מומחי arcdb, חשוב לחפש אדריכל מומלץ במקום הנכון, כמו באתר אדריכלות שכולל אדריכלים מובילים וכן לעבור היטב על הרקע ותיק העבודות של האדריכל ומשרדו. רושם הוא דבר חשוב בתהליך עבודה ואם התרשמתם מאוד מאדריכלים מסוימים, כדאי לפנות אליהם גם אם אין לכם מכרים משותפים שיחברו ביניכם. רצוי לבחור מספר אדריכלים מומלצים מהאתר ולתאם עמם פגישת הכרות, כדי לשמוע עוד על האני המאמין שלהם, תהליך עבודתם הייחודי ולקבל רשימה קונקרטית של ממליצים אשר יוכלו לחשוף בפניכם מידע נוסף על החוויה האישית שלהם בעבודה עם אותם אדריכלים.

 

פגישת תיאום ציפיות

 

חשוב ליישר קו עם האדריכל הפוטנציאלי, כדי להסביר לו איך אתם רואים את הפרויקט ואת העבודה עמו ולשמוע את הפרספקטיבה המקצועית שלו דרכה הוא תופס דברים על בסיס הניסיון הרב והידע שצבר בפרויקטים דומים. בכל מקרה, בעולם האדריכלות ישנם אדריכלים שיצליחו לשכנע אתכם לשנות לחלוטין את התוכנית המקורית לפרויקט בעוד אחרים "יזרמו" אתכם ורק ידעו לתת הכוונה מקצועית נכונה. ניתן גם להגיע לעמק השווה, לשדרג ולשנות את הפרויקט על פי החזון של האדריכל או הבנתו המקצועית כל עוד היא עונה על הצרכים שלכם או מתאימה לכם. חשוב גם לבדוק לוחות זמנים ולדבר על עלויות לאדריכל ולצוות, לספקים ואנשי מקצוע ולהציב דד ליין או לסגור תקציב כדי לצמצם חריגות בלתי צפויות.


בסופו של דבר, מדובר בפרויקט שלכם אבל לאדריכל יש השפעה רבה על הדרך בה יתנהל הפרויקט ומכאן החשיבות לתיאום ביניכם. חפשו אדריכל שיתאים לפרויקט שלכם. קבעו פגישת הכרות עמו ובקשו המלצות קונקרטיות. עבודה עם אדריכל מומלץ תאפשר לכם שקט נפשי, כשאתם יודעים שהפרויקט שלכם נמצא בידיים הטובות והמתאימות ביותר.

דרג מאמר זה:
אדריכלות בדרום הארץ בסגנון ים תיכוני
מערכת arcdb, 20.08.2017
קרא עוד
טרנדים באדריכלות שכדאי להכיר
מערכת arcdb, 25.03.2018
קרא עוד
אדריכלות אותנטית בירושלים
מערכת arcdb, 17.08.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!