החוץ נכנס אל הפנים


אדריכלות פנים ואדריכלות חוץ
מערכת arcdb

החוץ נכנס אל הפנים

 

הפרויקט: בית פרטי בהרצליה פיתוח
הדיירים: זוג + 5 ילדים
שטח: מגרש 1040 מ"ר, שטח בנוי 600 מ"ר

 

הרצון של האדריכל לחבר בין העירוניות לטבע, בין הפנים לחוץ, הביא לתכנונו של בית זה. הקונספט היה ליצור בית סולידי המצטיין בקווים נקיים מבוססים אדריכלות בינלאומית של שנות ה 50  כלפי חוץ וכלפי פנים הבית מבוסס על חומרים טבעיים חמים דוגמת בטון, אבן טבעית ועץ כאשר הבריכה נראית כלפי הבית מכל מבט אפשרי והיא ממוצבת כך שהיא חלק אינטגרלי מחלל המגורים והמטבח.

 

מנו שלם, אדריכל שסיים את לימודיו בניו יורק בעל משרד אדריכלות בוטיק בינלאומי , מספר שתהליך התכנון החל מכוונה להטמיע את הבית בטופוגרפיה וצמחיה שחובקת אותו מכל כוון אפשרי.

 

מחפשים אדריכל נוף? לחצו כאן >

 

עיצוב הבית

מהמרתף נשקפת חצר אנגלית  הפונה לגן ירוק מטפס , כלפי החזית יש תחושה סולידית מוגנת. הכניסה לבית היא דרך מדרכי ענק מאבן בזלת גסה . המדרכים הם כמו גשר מתמשך שמתחתיו משתפלת האדמה.  בכניסה לבית מקבלת את פני הבאים בריכת נוי הבנויה כקובית מים צפה בטבע. בריכת השחייה  נושקת למטבח ואפילו והיא מלווה את הבית לכל אורכו". העובדה שהכניסה אל הבית מהרחוב איננה מגודרת היא ייחודית בארצינו ונובעת מכוונה לחבר את הבית לרחוב.

 

"הבית הוא בסגנון בינלאומי בעיצוב נקי ועכשווי. כלפי חזית הרחוב הבית מסתיר ושומר על פרטיות ובחצר האחורית כולו פתוח לגינה ולבריכה .קובייה לבנה מרחפת מעל חזית זכוכית ללא עמודים. בקומת הקרקע תקרת עץ עשויה פלטות  בגדלים משתנים  שיוצרות קומפוזיציה מיוחדת ומחממות את החלל. בקשתו של הלקוח  היתה שנשתמש בחומרים עכשוויים אבל חמים ומזמינים. אל הבית מחוברת פרגולה מרחפת 5.5 מטר כלפי הבריכה. הפרגולה ממשיכה את תקרת העץ כלפי חוץ. גובה החלל – 3.20 מטרים על מנת להקנות תחושה ביתית, חמימה ומזמינה. הטבע הוא  חלק מהפנים, הן בבחירת החומרים כמו אבנים טבעיות בחדרי הרחצה וקמין מחופה אבן שחורה וריצוף מאבן טבעית אפריקאית מעניינת".

 

בפרויקט נעשה שימוש רב בבטון חשוף ובתבנית של קרשי עץ  אפקיים המדגישים את הפרופורציה הארוכה של הסלון. "המעטפת היא ויטרינה עצומה מהרצפה עד התקרה בצורת L כאשר הקונסטרוקציה מתוכננת כך שיראה שהבית מרחף על מעטפת זכוכית קלילה ללא עמודים.. פתיחת החלונות נעשית במידה כדי להקנות תחושה אינטימית לכל חלל. בקומת החדרים מסדרון ארוך המלווה את היציאה למרפסת שאיננה מרוצפת אלא מגוננת.  הבית מתוכנן לפרטים בכל אספקט שהוא והביצוע לא מתפשר".

 

קרדיטים:

אדריכל:      מנו שלם

צלם:           אנדו סטודיו

כותבת תוכן : קורן דור

דרג מאמר זה:
כל הדרכים איך לבחור אדריכל
מערכת ARCDB, 01.02.2019
כל הדרכים איך לבחור אדריכלים
קרא עוד
אדריכלות אותנטית בירושלים
מערכת arcdb, 17.08.2017
קרא עוד
אדריכלות בדרום הארץ בסגנון ים תיכוני
מערכת arcdb, 20.08.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!