טכנולוגיה בענף האדריכלות


שימוש במציאות מדומה באדריכלות
מערכת arcdb

מהפכה טכנולוגית בענף הבנייה והאדריכלות 
מציאות מדומה מחליפה את השרטוטים והדגמים

 

ד"ר אלי מזרחי מ- arcdb "מציאות מדומה מאפשרות גמישות מחשבתית ותכנונית תוך כדי חוויית תכנון מתקדמת וחיסכון בעלויות"

 

בשנים האחרונות הטכנולוגיה כובשת את עולם האדריכלות והעיצוב עם פיצ'רים חדשניים שמאפשרים תכנון מתקדם. חברות גדולות כמו גוגל, סמסונג, מיקרוסופט ופייסבוק כבר הבינו את העוצמה שטמונה בטכנולוגיה של מציאות מדומה והן ממציאות ומפתחות אביזרים המסייעים לאדריכלים ומעצבים לשדרג משמעותית את החוויה של תכנון החלל.

אם בעבר השיטה המסורתית דגלה בעיקר בשרטוטים ודגמים או מודלים בשלושה ממדים, הרי שהשנים האחרונות עומדות בסימן אדריכלות בעידן של מציאות מדומה.

 

טכנולוגיית VR בתחום האדריכלות ועיצוב פנים

 

אדריכלים רבים ברחבי העולם (בעיקר באירופה) אימצו את פיתוח ה-VR המאפשרת להם לחוות אבטיפוס וירטואלי מציאותי עוד לפני שהוא בנוי, להרחיב את גבולות הויזואליזציה ולהעניק ללקוחותיהם את התחושה של איך ייראה ו"ירגיש" החלל הסופי. אדריכלים יכולים להשתמש בטכנולוגיה של מציאות וירטואלית בכל שלבי תהליך התכנון בין אם לקבל תחושה של הבנת המרחב, מערכות יחסים בין חללים, השפעת האור על המרחב.

על פי אדריכלים שחוו את נפלאות המציאות המדומה והכלים שהיא מציעה לטובת אדריכלות, השימוש הגובר בטכנולוגיה זו תפחית גם את הפגישות עם הלקוחות כיוון אלו יוכלו לחוות בעצמם את שלבי התהליך.
הסימולציות של מציאות מדומה משפיעות על אדריכלות מודרנית ומאפשרות גמישות מחשבתית ותכנונית תוך כדי חוויית תכנון מתקדמת וחיסכון בעלויות.

 

רשת חברתית לענף הבניה והאדריכלות 

 

לצד הפיתוח הטכנולוגי לענף הבנייה והצורך ברשת חברתית לענף האדריכלים הוקם אתר arcdb.co.il הוא סוג של לינקדאין – רשת חברתית – והוא פונה לשני קהלי יעד עיקריים: לקוחות פרטיים שיוכלו להיכנס לאזור הפתוח של האתר ולמצוא בו קהילה מקצועית ואיכותית של בעלי מקצוע, ספקים, חברות מובילות וטכנולוגיות מתקדמות בענף הבנייה. הקהל השני הוא אנשי המקצוע, שמקבלים כאן זירה עסקית ואלקטרונית יחידה במינה, המאפשרת להם יצירה של שיתופי פעולה בפרויקטים בהם הם עוסקים ובתחומי ההתמחות שלהם. בחלק זה יכולים בעלי המקצוע לא רק לעקוב אחר כל הפרויקטים המתנהלים באותה עת בכל מקום בארץ, להתחבר אליהם ולהציע את שיתוף הפעולה שלהם, אלא לדעת גם מי עוקב אחריהם ומי מתעניין בפרויקטים שהם מבצעים וליצור אתו קשר.

 

ד"ר אלי מזרחי "תנופת הבנייה בישראל זוכה להדים תקשורתיים רבים אך עיקר הפוקוס מופנה לפרויקטים ופחות לפרסונות שעומדות מאחורי המבנים. מדובר בענף שמבחינה תדמיתית נחשב לוותיק, יציב אך מיושן ולא אטרקטיבי כמו בועת ההייטק המקומית. על אף שמדובר בזירה עתירת כוח עבודה היא נטולת כלים טכנולוגיים מתקדמים ואולי זו הסיבה שבעלי התפקידים בענף לא מצליחים לפרוץ קדימה כמו תעשיית ההייטק. רק בשנים האחרונות המצב מתחיל להשתנות, כשיזמים טכנולוגיים שונים זיהו את הצורך הגובר בפיתוח תשתיות ממוחשבות לענף הבנייה מתוכנות ואפליקציות לניהול פרויקטים ועד השקת רשת מקצועית עסקית שתהווה בסיס לשיתופי פעולה אסטרטגיים שכה חיוניים להצלחה בענף.

 

 

אדריכלים ועיצוב טכנולוגיה

דרג מאמר זה:
אדריכלות פנים ואדריכלות חוץ
מערכת arcdb, 07.05.2018
קרא עוד
יקב Valdemonjas
ד"ר אלי מזרחי, 01.01.2017
יקב "ולדמונחס" זוכה בפרסים על השתלבות בנוף ובפתרון מקורי לאדריכלות בת קיימא 2016.
קרא עוד
אדריכלים מומלצים בשרון
מערכת arcdb, 15.06.2017
מחפשים אדריכלים באיזור השרון? קראו עכשיו את הטיפים שאספנו עבורכם.
קרא עוד
תגובות
(1 תגובות, 1 דיונים)

פשוט מדהים לראות איך לקחתם את נושא עיצוב הפנים והאדריכלות והקפצתם אותו קדימה!

שי, 31.07.2017
  • הוסף תגובה
  • שלח לחבר
  • הדפס

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!