טרנדים באדריכלות שכדאי להכיר


טרנדים באדריכלות שכדאי להכיר
מערכת arcdb

חשיבה על קיימות ואיכות הסביבה, הכנסת החוץ אל הפנים, שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ליצירת בית חכם העונה בצורה מדויקת על הצרכים המשתנים של הדיירים. עולם האדריכלות לא עוצר לרגע.

 

אם אתם מתכננים בית או מעוניינים לשפץ ולשדרג את המרחב, כדאי שתכירו את המגמות המובילות בזירת האדריכלות ואל תשכחו לרתום אדריכלים מקצועיים לטובת הצלחת הפרויקט.

 

כל האדריכלים במקום אחד - קליק לכניסה

 


הצד הירוק של סביבת המגורים


בשנים האחרונות, עלתה באופן משמעותי החשיבה על הפיכת מבנים לידידותיים לסביבה. בשנים הקרובות חוזים שהבנייה הירוקה תתרחב אף יותר לאור הטכנולוגיה המתקדמת, משילוב של מרחבים ירוקים ועד שימוש בחומרים ממוחזרים, בעיקר עץ ממוחזר.

 

הקיימות היא חלק בלתי נפרד מהתחום. ניתן יהיה לראות שימוש גובר בחיפויים ובחומרים בעלי תקני קיימות מחמירים בעמידות גבוהה, חומרי גלם מתחדשים על פי עקרונות סביבתיים ברי קיימא, מערכות תאורה וחימום סולאריות (בריכות המחוממות בחימום סולארי ועד גגות עם פאנלים סולאריים) וזו רק ההתחלה...


נפלאות הבית החכם


אם תשאלו אדריכלים, העיצוב כבר מזמן הפך לטכנולוגי והדרישה של דיירים כיום היא לתכנן מראש בית חכם. מגמה זו אמורה להתחזק כאשר יש היום יותר פתרונות לבית חכם קווי ובית חכם אלחוטי. 

 

ניתן להטמיע מראש או להוסיף למבנה מערכות קול אלחוטיות, מערכות תאורה חכמות והתקנים חכמים שמסייעים בשליטת המשתמש בכל חלקי הבית מהגפת והרמת התריסים דרך הפעלת המכשירים ועד חימום הרצפה. יחד עם הקדמה הזו של הבית החכם, ניכרת ההשקעה בפאנלים מעוצבים יותר השומרים על מראה מינימליסטי מתוחכם שמשתלב עם כל סגנון.

 

>> חברות בית חכם ממתינות רק לכם, לחצו כאן <<

 


גמישות במרחב


הטרנד המודולארי עובר אבולוציה מעניינת, כאשר התאמה אישית היא שם המשחק. כיום הנטייה היא לתכנן מרחבי מגורים גמישים היות ואורח החיים של הדיירים משתנה בקצב מסחרר.

 

הכוונה שאם בעבר היו החללים מוגדרים בפונקציונאליות שלהם, היום מתכננים מרחבים רב תכליתיים עם אלמנטים שונים שמאפשרים שינוי כמו דלתות הזזה, מחיצות שמאשרות חלוקה דינאמית בין החדרים וכדומה. ניתן לראות את הגמישות מרמת הפריטים, למשל, בתכנון מטבחים הכוללים משטחי עבודה נשלפים ועד נישות שונות בבית לאירוח או לעבודה שמתמזגות עם החלל ועם זאת מאפשרות סגירה על ידי מחיצות הזזה בעיקר שקופות.


החוץ נכנס לפנים


מגמה המתכתבת עם הגמישות בחלל היא הבאת החוץ אל הפנים בכל דרך אפשרית, על ידי יצירת פתחים גדולים יותר, מעטפות זכוכית וגם יצירת מחיצות זכוכית או שימוש באלמנטים וחומרים שמחזקים את אור השמש כלפי פנים.


כמו כן, יצירת משטחי דשא במרפסת, שימוש בקירות ירוקים בדירות כתחליף לחצר פרטית וגם שימוש בדלתות הזזה מזכוכית מהרצפה ועד התקרה כיציאה למרפסת על מנת שהחוץ ישתקף טוב יותר בחלל הפנימי.


בבואכם לתכנן פרויקט מגורים, חשוב שתפנו לאדריכל או אדריכלית מנוסים המכירים את הטרנדים העכשוויים לרבות חומרים וטכנולוגיות מתקדמות ויוכלו לבצע את האדפטציה הנכונה לפרויקט שלכם במסגרת התקציבית שנקבעה מראש.

 

קרדיטים

האדריכל מנו שלם

דרג מאמר זה:
אדריכלות ירוקה בצפון
מערכת arcdb, 16.08.2017
קרא עוד
מציאת אדריכלים מומלצים בראשון לציון
מערכת arcdb, 15.06.2017
בעיר פועלת נבחרת מרשימה של אדריכלים. במאמר הבא סקרנו את האופציות השונות למציאת אדריכל מתאים.
קרא עוד
איך לבחור את האדריכל המומלץ ביותר
, 26.12.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!