עיצוב משרדים - ערבוב בין הנאה לעסקים


עיצוב משרדים - הנאה ועסקים
מערכת arcdb, 11.03.2018

חיי החברה של עובדים רבים מתרחשים במשרד עצמו. העמיתים שלהם הופכים לחברים, הלקוחות לידידים, אפילו הקרבה לבוס עשויה להיות ישירה יותר כאשר הגבולות הפיזיים מטשטשים. בשנים האחרונות עיצוב המרחב התעסוקתי השתנה: המחיצות השקופות מזכוכית החליפו את הקירות מהבטון ואלה יצרו התמוטטות ויזואלית של ההיררכיה שנשמרה עד כה. ממונים רבים לא זוכים בימינו במשרד פרטי משלהם ויושבים באופן ספייס אחד עם עובדיהם.

 

הקרבה בתוך המשרד באה לידי ביטוי גם ביחסים האישיים הנרקמים תוך כדי פעילות. במקומות רבים מאמינים שהעובדים מבצעים סיעור מוחות קדחתני דווקא מחוץ לחדרי ישיבות: במטבחון, בפינת הקפה, בטרקלין, בלובי. לכן, אדריכלים ומעצבי פנים מייצרים נקודות השקה יזומות במרחב הכולל. המגמה של collaboration  תופסת את הפוקוס המרכזי בתהליך הנוכחי של עיצוב משרדים. ניתן לראות במשרדים רבים הקפדה על מפגשים אקראיים ומכוונים בדמות חללים ייעודיים.

 

מצא את רהיטי המשרד המתאימים בדיוק לך >>

 

 

נפלאות סביבות העבודה הגמישות


הריהוט מגלם את התקשורת הבינאישית שכה חשובה ליחסי עבודה פוריים. למשל, שולחנות מתכווננים, נפתחים שהופכים משולחן יחיד לשולחן למספר נפשות פועלות. פינות עבודה שניתן להגביה כך שהעובד יכול לעמוד, לעבוד ולשוחח תוך כדי. אפשרות לחבר בין שולחנות במהירות המרבית וכך להעניק מענה פיזי לצורך כמו פגישת עבודה ספונטאנית.

 

מקומות מפגש לא פורמליים


בניגוד לחדר ישיבות שהוא חלל פורמאלי המוקצה לפגישות, ישיבות, דיונים, יש נטייה כיום בתהליכי עיצוב משרדים ליצור מקומות מפגש בלתי מחייבים. למשל, טרקלין או לאונג' וגם נישות ייעודיות בעיצובים קלילים וצבעוניים, פופים, מרבצים, לשיתופי פעולה אסטרטגיים וחילופי רעיונות בשטח בין עובדים והכל באווירה דינאמית, אנרגטית וזורמת.

 

יצירת חללי שקט


אופן ספייס מביא עמו הרבה רעשי רקע סביבתיים מבחוץ, מעובדים אחרים, הליכה על הרצפה ועד מישהו שהפעיל קומקום חשמלי. זו הסיבה שבמשרדים רבים יצרו חדרי שקט, חללים מוגדרים לשיחות שקטות או לזמן איכות עצמי. רבים מהעובדים נוהגים להתרענן ולהתאוורר בחללים אלה, לנהל שיחות אישיות עם עמיתים או לשוחח בטלפון או פשוט להתבודד עם המחשבה. אלה מקומות אינטימיים ומפנקים המאפשרים לעובד להרגיש כמו בבית תוך כדי שהוא שוהה במשרד.

 

זה לא מטבח – זה בר


טרנד בולט במסגרת עיצוב משרדים של השנה האחרונה נשקף בהפיכת המשרד המסורתי לבר אופנתי. חיי הבילויים של העובדים נכנסים למשרד. מפינת קפה קטנה או מטבח קומפקטי ופונקציונאלי, התחילו להשקיע בברים עשירים המעוצבים ממש כמו פאבים בחוץ, שולחנות בר גבוהים או שולחנות בתי קפה. טרנד זה מצטרף לארגונים רבים שמציעים לעובדים מועדון כושר, שולחן ביליארד, מקלחונים, אולם ספורט ועוד מתקני פנאי ושעשועים לזמן חופשי לפני ואחרי העבודה.


עיצוב משרדים בעת הנוכחית כולל הרבה מקומות להפסקה בעבודה, מפגש דינאמי עם עמיתים, בידוד רעשי רקע והחלפתם בחללי שקט והכל כדי להנעים את האווירה עבור העובדים, לשפר את המיקוד והריכוז ואת הקשרים האישיים והחברתיים כדי שיובילו גם להצלחה מקצועית.

דרג מאמר זה:
עיצוב משרדים על פי פילוסופיית BIOPHILIC
מערכת arcdb, 11.03.2018
עיצוב משרדים
קרא עוד
איך אופן ספייס גרם למהפכה בעיצוב משרדים
מערכת arcdb, 17.09.2017
קרא עוד
עיצוב משרדים - טרנדים מובילים
מערכת arcdb, 03.09.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!