מדריך לעיצוב חדר ארונות פרקטי


מדריך לעיצוב חדר ארונות פרקטי
מערכת arcdb, 24.08.2017

לא על הארון לבדו. בשנים האחרונות יותר דיירים מתכננים את סביבת המגורים כך שתכלול חדר ארונות ייעודי. חלל מאורגן לאחסון הבגדים, הנעליים והאביזרים הנלווים.
חשוב מאוד לתכנן כהלכה חדר ארונות כך שישמור על סדר מופתי ויהיה פונקציונאלי לשימוש ככל האפשר. לפניכם כמה טרנדים וטיפים יעילים בנושא.

 

מצאו את מעצב הפנים האוטימילי לחדר הארונות שלכם >> 

 

חלוקה אופטימלית של חדר הארונות

 

יש לתכנן את חדר הארונות בהתאם למידות החלל ואילוצי השטח. ישנם בתים בהם ניתן לשלב חדר ארונות גדול ומרווח אשר ישמש את כל בני הבית בעוד שישנם בתים בהם חדר הארונות ממוקם סמוך ליחידת ההורים ולכן משמש רק את בני הזוג.
בכל מקרה, בין אם חדר הארונות משמש את כל המשפחה או רק את ההורים, רצוי לחלק אותו בדרך כזו שתשמר ההפרדה מוגדרת בין הבגדים של כל אחד מהדיירים, כדי שהם ידעו היכן מאוחסנים הפריטים האישיים שלהם וגם שבתהליך החזרת הבגדים יהיה קל ונוח לאתר מיד את המקום המבוקש לכל פריט.


יש מי שבתהליך ייעוץ עם מעצבת פנים, בוחרים לעצב חדר ארונות פתוח בו המדפים גלויים לחלוטין וכך קל לגשת, לבחור ולהחזיר בעוד אחרים מעדיפים לשמור על חזות נקייה עם תאים סגורים ובגדים שמסתתרים מאחורי דלתות – הבחירה שלכם.


תכנון החדר על פי הצרכים האישיים וכמות הבגדים

 

פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון בתהליך עיצוב פנים הכולל תכנון חדר ארונות הוא כמות הבגדים המשוערת וסוג הבגדים. כדאי לבצע מיפוי מקדים ולהיפרד מבגדים ישנים או לא שימושיים, כדי ליצור חדר ארונות העונה על הצרכים העכשוויים תוך הסתכלות קדימה (למשל, בגדי תינוק שיהפכו בקרוב לבגדי ילדים).
רצוי לחשוב על כמות אופטימאלית של בגדים שיכולים להיכנס לחדר הארונות מבלי ליצור גודש ובמקביל, להחליט איזה סוג פריטים דרושים עיצוב ייחודי. כדאי לתכנן מקומות ייחודיים, למשל, קולבים לתליית ז'קטים ומעילים, לבצע חשיבה על עומק הארון כך שיהיה מקום למצעים ולשמיכות, קופסאות נעליים ואפילו מזוודות.


מבחינת גובה, ניתן לנצל את השטח מהרצפה עד התקרה, אך מומלץ להחליט על כך שהמקום של בגדי חורף בעת הקיץ או פריטים שאינם בשימוש כרגע, יהיה בחלק העליון של הארון.
התייחסויות עיצוביות נוספות חשובות בתהליך התכנון: פתרונות אחסון לפינות, מדפים להצבת נעליים (מדפים עם מרווחים גדולים יותר להצבת מגפיים לעומת מרווחים קטנים יותר שיספיקו לנעלי ספורט, סנדלים וסניקרס).
ניתן ליצור גם אי במרכז החדר הכולל בין היתר, מגירות ייעודיות לאקססוריז, חגורות, תכשיטים.

 

זה לא רק חדר ארונות, זה חדר הלבשה

 

אנשים רבים מבקשים להתלבש בחדר הארונות ולכן הופכים אותו לחדר הלבשה לכל דבר. אם זו כוונתכם, כדאי לדאוג מראש הן לתאורה נוחה הן מרכזית והן בארונות הסגורים עצמם, הצבת מראה ארוכה להתבוננות בבואת גוף או מראה שנשלפת עם פתיחת אחת מדלתות הארון וספסל או הדום שישמשו אתכם בעת נעילת נעליים וכדומה.


שימו לב היום ניתן לתכנן ולייצר חדרי הארונות היום מבוססים על פלטפורמה מודולארית מתכווננת בהתאמה אישית, כך שניתן להזיז אלמנטים שונים, מרווחים, להנמיך או להגביה מדפים ולשנות את החדר על פי תקופות בחיים, עונות השנה וכדומה. ניתן למצוא גם פתרונות תלייה שעולים ויורדים בקלות ויחידות אחסון על גלגלים שמאפשרות ניידות.
כדאי לפנות לייעוץ אצל מעצבת פנים כדי לתכנן חדר ארונות המתאים ביותר לבית שלכם ולצרכים האישיים שלכם.

דרג מאמר זה:
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!