מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים


הום סטיילינג
מערכת arcdb

זירת העיצוב שופעת התמחויות ורבים המעוניינים לעצב את סביבת מגוריהם, מתלבטים בין שני שירותים מרכזיים: עיצוב פנים או הום סטיילינג. אומנם מעצבי פנים רבים מעניקים שירותי הום סטיילינג, אבל מדובר בשתי התמחויות שונות. סוד ההצלחה טמון בהתאמה נכונה לצורך האישי של הדיירים.

arcdb מגישים מספר הבדלים עיקריים, כדי שתדעו במה לבחור ולאיזה פרויקט.

 

הכשרה מקצועית


מעצבי פנים ומומחי הום סטיילינג בעלי רקע מקצועי שונה. מעצבי פנים לומדים קורס ארוך או לימודי תעודה ממושכים ומקיפים המקנים להם כלים רבים עבור עיצוב פנים של סביבות שונות ממגורים דרך משרדים ועד חללים מסחריים. לרוב מדובר בלימודים הנמשכים שלוש שנים במהלכם הם רוכשים ידע תיאורטי ופרקטי לביצוע שינויים מאסיביים בחלל בעת הצורך, כולל שימוש בתוכנות תכנון ועיצוב המאפשרות לייצר הדמיות ממוחשבות, שרטוט אדריכלי, התכתבות בין חוץ לפנים, תכנון ארגונומי ועוד. כדי לעסוק בהום סטיילינג, ניתן היום ללמוד קורס קצר וממוקד בהלבשת הבית, במסגרתו נלמדות טכניקות עיצוב ממוקדות, הכרות עם גוונים, חומרי גלם, גוונים וכדומה – לרוב מדובר בקורסים של בין 40-50 מפגשים אך יש גם קורסי הום סטיילינג קצרים יותר ופחות מקיפים.

הזמינו עכשיו מעצב פנים מומלץ לפגישת היכרות >>

 

תחומי פעילות


מעצבי פנים בעלי פרספקטיבה רחבה ומסוגלים לתכנן חלל מתחילתו ועד סופו, כולל המלצות לשבירת קירות ושינויים ארכיטקטוניים בסיסיים, הם בוחנים את המרחב מהרמה התכנונית ועד הפרטים הקטנים ביותר, ויש להם גם ידע שתומך בהחלטות עיצוביות מרחיקות לכת. הום סטיילינג מתמקד בעיקר שדרוג הקיים או בשינויים עדינים כמו דקורציה ובהלבשת הבית, כלומר, בחירת סגנון להשגת אווירה מבוקשת, בחירת רהיטים וסידורם בחלל, בחירת גוונים, חומרי עיצוב, מרקמים. עיצוב פנים והום סטיילינג הינם תחומים המשלימים זה את זה, כשלרוב קודם מתבצע תהליך של עיצוב פנים ורק לאחר שהבית מוכן מבחינת תשתית ויש תוכנית פעולה מסודרת ומתבצע שיפוץ או תהליך עיצוב, עוברים לתהליך המסיים של הום סטיילינג – הטאץ' האחרון לבית.

 

 

עלויות


תהליך עיצוב פנים הוא תהליך ארוך ורחב היקף ולכן, גם יקר יותר. מטבע הדברים, מעצבי פנים גובים יותר כסף היות ויש להם ידע מקיף יותר, כלים ומיומנויות בעיצוב בעוד אנשי הום סטיילינג מגיעים לרוב לפרויקט אחד קצר, גם אם הוא כולל מספר שלבים (למשל, ייעוץ, קניינות אישית וביצוע הום סטיילינג בפועל) ולכן, מעניקים שירות בעלות נמוכה יותר ממעצבי פנים מקצועיים.

בסופו של דבר, ניתן למצוא מעצב פנים מוביל שיעניק לכם את החבילה הכוללת: עיצוב פנים מתחילתו ועד סופו, כולל שירותי הום סטיילינג או לשלב בין שני אנשי מקצוע בפרויקט אחד, שגם הקשר ביניהם חשוב להצלחה. בכל מקרה, אל תתפשרו על מעצב פנים מוביל שיוכל לשנות לחלוטין את הבית שרכשתם ולתכנן אותו בדרך הנכונה עבורכם ביותר ובשירותי הום סטיילינג להשלמת המראה והסגנון של הבית. מעצב פנים מוביל יוכל גם להמליץ לכם על שירותי הום סטיילינג מקצועיים.
arcdb מציע פלטפורמה טכנולוגית לכל העוסקים בענף העיצוב, ביניהם למעצבי פנים והום סטיילינג.

דרג מאמר זה:
מעצבי פנים מומלצים בירושלים
מערכת arcdb, 22.05.2017
בירת ישראל מאופיינת בבתי אבן ירושלמית אותנטית, ירושלים היא זירת עיצוב שוקקת.
קרא עוד
מעצבת פנים לעיצוב הבית מחדש
מערכת arcdb, 17.09.2017
קרא עוד
עיצוב הבית עם מעצבת מומלצת מאיזור המרכז
מערכת arcdb, 14.03.2018
קרא עוד
תגובות
(1 תגובות, 1 דיונים)

סוף סוף מאמר שעושה סדר בנושא, שמחתי מאוד לקרוא.
אריאל, 06.08.2017
  • הוסף תגובה
  • שלח לחבר
  • הדפס

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!