עיצוב חדרי משחקים ועיצוב חדרי ילדים


עיצוב חדרי משחקים
מערכת arcdb

עיצוב חדרי משחקים היא מגמה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות ונראה כי התחום עדין לא אמר את המילה האחרונה. אם הורגלנו עד כה לראות חדרי משחקים סטנדרטים עם קופסאות אחסון הנערמות זו על גבי זו וצבעים "רועשים", כיום זירת העיצוב מכתיבה לנו טרנדים חדשניים משלה. את הצבעים העליזים המשקפים את נוף הילדות כגון אדום, ירוק וכחול ומחליפים גוונים בהירים יותר המשרים סוג של רוגע בחלל, וזאת לצד פתרונות אחסון יצירתיים "המחביאים" את כל המשחקים והיצירות של הילדים ויוצרים מראה נקי.
בבואנו לעצב את חדרי משחקים, עלינו לקחת כמה דברים בחשבון;

 

ליחצו כאן למציאת כל הספקים לעיצוב חדר ילדים מדהים >>

 

 

הילדים גדלים מהר מאוד - מה חשוב לשים לב בעיצוב חדרי משחקים?

 

כולנו יודעים שהזמן טס כשנהנים, וכך גם ילדנו גדלים במהירות, מה שמאלץ אותנו בכל כמה שנים להחליף את העיצוב הקיים בחדר ילדים, שהרי עיצוב חדרי משחקים לילדה בת 3 אינו דומה לעיצוב חדר משחקים עבור ילדה בת 7 וכך הלאה לגבי ילדים מתבגרים. ולכן, כדאי מראש לתכנן את החדר מבחינה עיצובית שיתאים גם עבור ילדים גדולים יותר.

 

עיצוב חדרי משחקים בהתאמה אישית

 

עיצוב חדרי משחקים הוא עניין דינאמי, כאשר לכל אחד יש סגנון וצרכים אישיים משלו. מה שבטוח, לכל חדר יש כמה אלמנטים זהים שיש לתת עליהם את הדעת בתהליך העיצוב כגון אחסון משחקים, מיטה המתאימה לגיל הילד, צבעים אהובים לשילוב בחלל, ספרייה, שולחן כתיבה וכו'. אז מעבר לפריטים הסטנדרטים, שימו לב גם לאלמנטים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל בין חדר סטנדרטי לחדר מעניין, כמו – הוספת וילון, פוף ישיבה מפנק, שטיח חמים וכו'.

 

אחסון משחקים וצעצועים בחלל החדר

 

נראה כי אחד האתגרים בתהליך עיצוב חדרי ילדים או עיצוב חדרי משחקים הוא עניין האחסון. ילדים קטנים אוספים כמויות גדולות של חפצים ו"פיצ'פקס" מהם הם מתקשים להיפרד, ולכן עליכם להיות יצירתיים ולמצוא פתרונות אחסון מעוצבים או נסתרים כדי להסתיר את כל הבלגן. בתהליך חיפוש פתרונות אחסון, חשוב לבחור ארונות או נישות נגישות שיאפשרו לקבל סדר בעיניים, עד כמובן שהילדים יחליטו להפוך הכל.

 

ליצור מרחב פתוח

 

חדר משחקים חייב להיות בעל מרחב שיאפשר לילדים לשחק בנוחות, ולכן גם אם מדובר בחדר קטן או צר, שמרו תמיד על מרחב במרכז החלל שיאפשר לילדים לשחק בנוחות. תוכלו להוסיף שטיח חמים במרכז החדר כדי לאפשר לילדים קטנים לשבת על משטח חם גם בתקופת החורף הקרה.

 

לסיום, שתפו את הילדים בתהליך עיצוב החדרים

 

שתפו את הילדים בתהליך עיצוב חדרי ילדים כך שהם יחושו חלק המעשייה, שהרי בסופו של דבר הם הדיירים בחדר. תוכלו לשאול את רצונם מבחינת מיקום האלמנטים, את דעתם על שילוב דמויות אהובות מתכניות טלוויזיה, הוספת מנורות לילה, מיקום המשחקים וגם למיין יחד את החפצים הישנים לפני תהליך עיצוב החדר. אחרי שתתייעצו עם הנפשות בבית תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ממעצב פנים שיכול לתת לכם לא מעט טיפים.

דרג מאמר זה:
חידושים בעיצוב חדרי ילדים
מערכת ARCDB, 01.01.2019
קרא עוד
סודות לעיצוב חדרי ילדים
מערכת arcdb, 08.06.2017
גודל החדר מהווה פקטור משמעותי בתכנון החדר, כיוון שצריך להחליט האם החדר מסוגל לאכלס גם רהיטים וגם לשמש כחד..
קרא עוד
עיצוב הבית
מערכת ARCDB, 01.09.2018
ממלכת הילדים היא המקום הכי שמח בבית והורים נרגשים מתהליך עיצוב חדרי ילדים. חשוב לתכנן את המרחב כך שיתאים ..
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!