עיצוב פנים של חדרי ילדים וחדרי משחקים


עיצוב חדרי ילדים
מערכת arcdb

עיצוב פנים של חדרי ילדים הם מגמה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות ונראה כי התחום עדין לא אמר את המילה האחרונה. אם הורגלנו עד כה לראות חדרי ילדים סטנדרטים עם קופסאות אחסון הנערמות זו על גבי זו וצבעים "רועשים", כיום זירת העיצוב מכתיבה לנו טרנדים חדשניים משלה. את הצבעים העליזים המשקפים את נוף הילדות כגון אדום, ירוק וכחול ומחליפים גוונים בהירים יותר המשרים סוג של רוגע בחלל, וזאת לצד פתרונות אחסון יצירתיים "המחביאים" את כל המשחקים והיצירות של הילדים ויוצרים מראה נקי.
בבואנו לעצב את חדרי הילדים, עלינו לקחת כמה דברים בחשבון;

 

הילדים גדלים מהר מאוד וגם הם צריכים חדר מעוצב 

 

כולנו יודעים שהזמן טס כשנהנים, וכך גם ילדנו גדלים במהירות, מה שמאלץ אותנו בכל כמה שנים להחליף את העיצוב הקיים בחדר, שהרי עיצוב פנים של חדר ילדים לילדה בת 3 אינו דומה לעיצוב עבור ילדה בת 7 וכך הלאה לגבי ילדים מתבגרים. ולכן, כדאי מראש לתכנן את החדר מבחינה עיצובית שיתאים גם עבור ילדים גדולים יותר.

 

שימת לב לפרטים הקטנים בעיצוב פנים 

 

עיצוב חדרי ילדים הוא עניין דינאמי, כאשר לכל אחד יש סגנון וצרכים אישיים משלו. מה שבטוח, לכל חדר יש כמה אלמנטים זהים שיש לתת עליהם את הדעת בתהליך העיצוב כגון אחסון משחקים, מיטה המתאימה לגיל הילד, צבעים אהובים לשילוב בחלל, ספרייה, שולחן כתיבה וכו'. אז מעבר לפריטים הסטנדרטים, שימו לב גם לאלמנטים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל בין חדר סטנדרטי לחדר מעניין, כמו – הוספת וילון, פוף ישיבה מפנק, שטיח חמים וכו'.
רעיונות לעיצוב חדרי ילדים ניתן למצוא כאן >

 

אחסון המשחקים והצעצועים בחדר הילדים

 

נראה כי אחד האתגרים בתהליך עיצוב חדרי ילדים או עיצוב חדרי משחקים הוא עניין האחסון. ילדים קטנים אוספים כמויות גדולות של חפצים ו"פיצ'פקס" מהם הם מתקשים להיפרד, ולכן עליכם להיות יצירתיים ולמצוא פתרונות אחסון מעוצבים או נסתרים כדי להסתיר את כל הבלגן. בתהליך חיפוש פתרונות אחסון, חשוב לבחור ארונות או נישות נגישות שיאפשרו לקבל סדר בעיניים, עד כמובן שהילדים יחליטו להפוך הכל.
לרעיונות לפתרונות אחסון שונים ניתן למצוא כאן >

 

עיצוב פנים של חדר ילדים מאפשר יצירת מרחב פתוח 

 

חדר ילדים או חדר משחקים חייב להיות בעל מרחב שיאפשר לילדים לשחק בנוחות, ולכן גם אם מדובר בחדר קטן או צר, שמרו תמיד על מרחב במרכז החלל שיאפשר לילדים לשחק בנוחות. תוכלו להוסיף שטיח חמים במרכז החדר כדי לאפשר לילדים קטנים לשבת על משטח חם גם בתקופת החורף הקרה.

 

לסיום, שתפו את הילדים בתהליך עיצוב החדרים

 

שתפו את הילדים בתהליך עיצוב חדרי ילדים כך שהם יחושו חלק המעשייה, שהרי בסופו של דבר הם הדיירים בחדר. תוכלו לשאול את רצונם מבחינת מיקום האלמנטים, את דעתם על שילוב דמויות אהובות מתכניות טלוויזיה, הוספת מנורות לילה, מיקום המשחקים וגם למיין יחד את החפצים הישנים לפני תהליך עיצוב החדר. אחרי שתתייעצו עם הנפשות בבית תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ממעצב פנים שיכול לתת לכם לא מעט טיפים.

דרג מאמר זה:
עיצוב פנים של זהב בירושלים
מערכת arcdb, 03.01.2018
קרא עוד
איך בוחרים מעצבת פנים מומלצת בתל אביב?
מערכת arcdb, 18.06.2017
מחפשים מעצבת פנים מומלצת בתל אביב? אלו הדברים החשובים שאתם צריכים לשים לב לפני שמתחילים.
קרא עוד
מעצבי פנים מומלצים בירושלים
מערכת arcdb, 22.05.2017
בירת ישראל מאופיינת בבתי אבן ירושלמית אותנטית, ירושלים היא זירת עיצוב שוקקת.
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!