עיצוב מטבח בסגנונות עיצוב שונים


סגנונות עיצוב מטבח
מערכת arcdb

אם בעבר מטבחים היו כמעין חדר נסתר בחלל הבית אליהם היינו מגיעים רק לאחר מעבר במסדרון צר, כיום הדבר שונה לחלוטין. בבנייה המודרנית חלל המטבח גדול ומרשים וחובר יחד עם חלל הסלון ונעשה פתוח לרווחה. אז נכון שיש יתרון פונקציונאלי בכך שחלל המטבח פתוח ונגלה לעיני כל, יחד עם זאת עלינו לבצע בחירות עיצוביות נכונות כדי ליצור חלל מזמין, מעוצב ופונקציונאלי. עיצוב מטבח בעידן המודרני הוא כבר ממזמן לא עוד משימה, אלא עבודה של ממש הדורשת יצירתיות וגם מעט תעוזה, שהרי סטנדרט של דירות קבלון הוא בכלל לא אופציה למביני עניין.


הכירו את סגנונות העיצוב הנחשקים בזירת המטבחים:


עיצוב מטבח כפרי 

 

מטבח כפרי בעידן המודרני לא חייב להיות "כפרי" לחלוטין עם עץ מגולף ופרזולים מברזל, אלא הוא יכול להתבסס על טהרת עיצוב מטבח כפרי ולשדר אווירה חמימה בעזרת מגוון אמצעים, כגון – ארונות מטבח בגימור מחוספס, שילוב גוונים חמימים ונעימים, פרטי נוי המשלבים קש או שיבולת חיטה, תאורה חמימה, רצפת פרקט מעץ ועוד מגוון אלמנטים נוספים. מטבח בסגנון עיצוב כפרי יתאים למי שמעוניין לקבל אווירה חמימה ורגועה.


עיצוב מטבח פרובנס

 

סגנון עיצוב פרובנס יהיה זהה מעט לסגנון כפרי קלאסי, אולם הוא יהיה בעל קווי אופי ייחודיים שיקנו לו תפנית מודרנית המזכירה מעט את הסגנון הקלאסי האירופאי. האלמנטים שיאפיינו מטבח פרובנס הם גוונים בהירים, פרזולים בסגנון אירופאי, ארונות המטבח יהיו עם גימור מחוספס מרשים, כסאות הבר והשולחן יהיו בסגנון עתיק מודרני והשיש יהיה בגוון בהיר עם נגיעות קטנות של צבע שונה. עיצוב מטבח בסגנון פרובנס יתאים למי שמעוניין להכניס לביתו שיק אירופאי קלאסי.

 

מטבח אנגלי

 

המטבח האנגלי הוא שילוב מסקרן של שני סגנונות פופולריים; סגנון קלאסי והכפרי המודרני. הוא יזכיר מעט את הממלכה הבריטית ולכן הוא ישלב עץ מלא ופשטות עם נגיעות רטרו. הגוונים במטבח אנגלי יוכלו להיות פסטליים כמו ירוק בהיר, תכלת, בז' ובהם יהיו עיטורי זהב ונחושת כיאה לממלכה הבריטית. מטבחים המבוססים על טהרת העיצוב האנגלי ייצרו אווירה כפרית חמימה המתאימה לבתים השוכנים במרכז העיר ולא רק בבתים צמודי קרקע בכפרים וקיבוצים.

 

מטבח דרמטי מודרני

 

בעוד הסגנון הקלאסי יותר מאפיין דירות חדשות מקבלן ואנשים רבים מעוניינים ליצור אווירה שונה, דווקא הסגנון הדרמטי מושך אליו אנשים נועזים המעוניינים בעיצוב שאינו סטנדרטי. סגנון דרמטי יכיל גוונים כהים כדוגמת שחור, אפור כהה, טורקיז ומעט גוון בז' וזהב כדי לשבור את הדרמטיות. השיש, הריצוף, אריחי הקרמיקה, החיפויים – כלל אלמנטים אלה יהיו כהים ונועזים בשילוב צבעים מעניינים.
לסיום, ישנם סגנונות עיצוב מרובים לצד היצע רב של אלמנטים וחומרים לשילוב במטבח, יחד עם זאת יש לשמור על קו אחיד מבחינה סגנון כדי לקבל תוצאה מושלמת שתיהנו ממנה בכל יום מחדש.

 

קרדיט תמונה:

ליאור טייטלר

דרג מאמר זה:
שדרוג ועיצוב מטבח
מערכת arcdb, 11.03.2018
עיצוב מטבחים קיימים
קרא עוד
שגיאות נפוצות בתהליך עיצוב מטבחים
מערכת arcdb, 11.03.2018
שגיאות נפוצות בתהליך עיצוב מטבחים
קרא עוד
סגנונות בולטים בעיצוב מטבחים
מערכת arcdb, 18.03.2018
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!