עתיד עיצוב פנים


עתיד עיצוב פנים
מערכת arcdb

כשטכנולוגיה פוגשת עיצוב - נוצרים שילובים מפתיעים. כמו בכל תחומי החיים, גם עולם העיצוב זוכה להתייחסות טכנולוגית מתקדמת אשר משדרגת את תהליכי העבודה, ומאפשרת לאנשי עיצוב פנים לקחת את החזון העיצובי צעד אחד קדימה. השיטות המסורתיות של שרטוטים והדמיות בכלים סטנדרטיים מתחלפות בהדרגתיות בכלים מעניינים אשר מתכתבים עם הסביבה הדיגיטלית העכשווית.
פיתוחים עדכניים מעניקים למעצבים את היכולת לצמצם פגישות פרונטאליות ולהציג בפני הלקוחות הדמיות אינטראקטיביות מרחוק, לעבוד על ריבוי פרויקטים סימולטאנית בסביבה וירטואלית אחת ולהחליף את המימד הפיזי במימד מדומה כדי להשיג תוצאות אטרקטיביות יותר בשטח.
לפניכם סקירה של מספר כלים ושיטות טכנולוגיות עבור מעצבי פנים המעוניינים לאמץ עיצוב חדשני. אל תישארו מאחור!

 

 

עיצוב במציאות מדומה – לחוות את החלל בדרך האותנטית ביותר


טכנולוגית המציאות המדומה מתפתחת בקצב מסחרר וחברות תכנות רבות כבר זיהו את הפוטנציאל שטמון במפגש בין מציאות מדומה של אדריכלות ועיצוב פנים, ויצרו סביבות עבודה של מציאות מדומה. כדי להשתמש בטכנולוגיית VR, יש להצטייד בכלי עבודה במציאות מדומה כמו משקפי מציאות מדומה, קסדת ראש המעצימים את החוויה. התוכנות והאפליקציות השונות למציאות מדומה מאפשרות מיפוי מדויק של השטח, העתקת פריטים ממקום למקום, שיקוף החלל תוך השתנות למשל, בזמנים שונים במהלך היום (אור-חושך) ויצירת אבי טיפוס מעניינים של בתים כמו גם העברת חוויית המגורים ללקוח בכל שלבי התהליך. מדובר בהדמיות מתוחכמות עד הפרט האחרון כולל מבט פנוראמי, שיטוט בחלל, בדיקת מוצרים ועוד.


עיצוב במציאות רבודה – הדמיה של המציאות


מי שעוד לא רכש את האביזרים הדרושים למציאות המדומה, יוכל ליהנות מהפיתוחים המתקדמים בעיצוב פנים של טכנולוגיית AR. זו טכנולוגיה של מציאות רבודה הנושקת למציאות מדומה שמאפשרת שימוש באמצעות הורדת אפליקציות מהמובייל ומהטאבלט. דוגמאות לאפליקציות כאלה הן Home AR Designer או smartreality. מדובר בהעתק של המציאות ובעיצוב הפתרון מתורגם להגדרת רהיטים בשלושה ממדים, תצורת הבית ועיצובו בשלושה ממדים כולל בחינת הרהיטים מכל הצדדים והזוויות עם אפשרות דינאמית לשנות צבעים, חומרים, מיקום רהיטים ואביזרים בחלל ושיתוף הפרויקטים שיוצרים באפליקציות הללו עם הלקוחות.

 

עיצוב וירטואלי – לעבוד און ליין מכל מקום ובכל עת


תשכחו מהשרטוטים הידניים, היום הפלטפורמות של עיצוב וירטואלי מאפשרות עיצוב פנים און ליין בסטנדרטים הגבוהים ביותר. ניתן לעצב בצורה מקוונת חללים לפרטי פרטים כולל התממשקות עם מאגרים של רהיטים ומוצרים אמתיים אותם ניתן למשוך מתוך חנויות מקוונות של מותגים ואלה אף מאפשרים סיור וירטואלי בחנות כך שזה מהווה גם אלטרנטיבה למסעות קניינות שלעיתים מתישים ביחד עם הלקוחות ושואבים זמן יקר ואנרגיות רבות. בין הפתרונות שמוצעים עבור מעצבי פנים וללקוחות בתחום התכנון והעיצוב, ניתן למצוא את homestyler, Planner 5D ועוד אפליקציות רבות מהן חינמיות (עם אפשרות לשדרוגים מקצועיים בתוספת תשלום).

עולם העיצוב לא מפסיק להתחדש ולהפתיע מהבחינה הטכנולוגית וכדאי בהחלט לאמץ פתרונות ולשדרג את תהליך העבודה והמיתוג מול הלקוחות. 

דרג מאמר זה:
עיצוב סלונים
מערכת arcdb, 12.09.2017
כללי ברזל בעיצוב הבית ריהוט וסלונים
קרא עוד
עיצוב פנים בסגנון כפרי
מערכת arcdb, 17.08.2017
עיצוב כפרי בסביבה אורבנית? יצירת טריטוריה רגועה בכדי לקחת פסק זמן מהסביבה? זה בהחלט אפשרי. קראו עכשיו.
קרא עוד
עיצוב פנים במרכז
מערכת arcdb, 16.08.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!