שחור בעולם העיצוב


שחור בעיצוב הבית
מערכת arcdb

בעת האחרונה השחור מככב בעיצוב הבית. הגוון הדרמטי משדר עוצמה, מסתורין וחוזק, כובש את החלל ומייצר אווירה יוקרתית ואלגנטית במרחב. כמו כל צבע, חשוב להשתמש בשחור במינון הנכון, בשילובים שמייצרים את האפקט המבוקש, במיוחד לצורך הדגשת אלמנטים נבחרים ברחבי החדר.
לפניכם כמה דגשים חשובים וטרנדים מובילים בהכנסת השחור לסביבת המגורים:

 

שחור בפרטים הקטנים

 

לשחור יש שתי תכונות מופלאות: הוא מבליט פריטים בגוונים מנוגדים ומתבלט על רקע גוונים מנוגדים. שחור מתבלט בעיקר כשהוא בא על גבי צבע בהיר – הקונטרסט ביניהם הוא זה שמייצר את האפקט המיוחד. למשל, מסגרות שחורות על גבי קירות לבנים יעניקו את העומק והפוקוס המבוקש לציור או לתמונה או מסגרת שחורה תדגיש את המיטה.
על אותו עיקרון, המעטפת הבהירה תדגיש את האלמנטים השחורים – כריות שחורות יזכו בדגש על פני ספה בהירים, פריטים דקורטיביים יככבו על גבי מדפים בהירים, מדרגות שחורות יבלטו לעין המתבוננת בין קירות בהירים. נגיעות של שחור יוסיפו פאר והדר לכל חדר, בין אם תשתמשו בהם לצורך הבלטה של אלמנטים אחרים או להבלטה של אלמנטים שחורים.

 

שחור בשילובים הנכונים

 

כאמור, השחור מודגש יותר כשהוא מתמזג עם גוונים מנוגדים לא רק לצרכי הדגשה אלא גם לצרכי ריכוך. ניתן למזג בין וילונות שחורים לווילונות בהירים. הווילון השחור מעניק את האטימות המבוקשת כשחושקים בפרטיות ותורם לאווירה המתוחכמת בעוד הווילון הלבן משיג את השקיפות והקלילות הנדרשת באור יום.

 

הדגשות בשחור

 

השחור הוא גוון מאוד דומיננטי ועשוי להיתפס גם מעט כקודר ולהאפיל על אלמנטים וצבעים אחרים. לכן, חשוב לא להניח לו להשתלט על החלל. הוא עשוי "לסגור" ולהחשיך אותו. תוכלו להשתמש בשחור כאלמנט מגדיר ליצירת חלוקה ברורה בין חדרים – למשל, בדלתות שחורות או בצביעת קיר שחור ייעודי אחד בחדר. לדוגמא: הקיר אליו מוצמדת המיטה וכך להוסיף עומק לחלל ולהדגיש את המיטה עצמה על רקע הקיר השחור.

 

ברק של שחור

 

שחור הוא גוון מינימליסטי ובשנים האחרונות מקנים לו טוויסט מבריק, ששומר על קווים אחידים ונקיים יחד עם ניצוץ. המגמה הזו בולטת בעיקר בחדרי רחצה ובמטבחים בדמות ארונות שחורים היות והשחור הוא מעט צבע קר ומנוכר, נהוג למזג אותו עם אלמנטים שמשדרים חום כמו עץ, הדפסים פרחוניים והשילוב המעניין הזה מייצר אפקט מיוחד במטבחים אקסקלוסיביים ובחדרי רחצה מפוארים בסגנון הייטקי עתידני.
בנוסף, השחור מתעצם נוכח שילובים של כסף וזהב, שמחזקים את המראה המלכותי שלו ומייצרים גם אוירה אינטימית ומרשימה במיוחד.
אל תירתעו מהגוון השחור, הוא לא אפל כפי שנדמה לכם. נהפוך הוא: בשנים האחרונות מגלים אותו מחדש. מעצבות פנים ממשות את הפוטנציאל שלו בדרכים מפתיעות ומרגשות, שמוסיפות טאץ' אלגנטי ומרהיב לבית. פנו למעצבת פנים מומלצת ותיהנו ממגוון טיפים מעניינים ומהצד הזוהר של הצבע השחור אצלכם בבית או במשרד.

דרג מאמר זה:
עיצוב פנים של זהב בירושלים
מערכת arcdb, 03.01.2018
קרא עוד
מעצבת מומלצת באיזור המרכז
מערכת arcdb, 01.03.2018
קרא עוד
רעיונות לעיצוב חדר ממ"ד
מערכת arcdb, 03.09.2017
המציאות הביטחונית בארץ מחייבת היום בתכנון סביבת מגורים הכוללת חדר ביטחון. איך מעצבים נכון חדר ממ"ד?
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!