שיק אקזוטי בעיצוב הבית


צבעים אקזוטיים לעיצוב הבית
מערכת arcdb

הטרנד האקזוטי סוחף את עולם העיצוב עם צבעוניות עזה ומתפרצת שכובשת את המרחב. אלמנטים השואבים השראתם ממחוזות רחוקים, איים טרופיים, גוונים בולטים שהופכים לחגיגה ססגונית בחלל. רבים נמנעים משילוב צבעוניות אקזוטיות בבית מחשש, שהדומיננטיות שלה תשתלט על סביבת המגורים ותאפיל על גוונים או אובייקטים אחרים. אבל ניתן בהחלט למקסם את הפוטנציאל האקזוטי באמצעות נגיעות עדינות וממוקדות בחלל הנבחר: צבע עשיר באפקטים, חיפויים כמו פסיפסים או אריחי רצפה, טפטים ומדבקות קיר.

 

לפניכם כמה נושאים שחשוב לקחת בחשבון באימוץ הטרנד האקזוטי:

 

מתי להשתמש בצבעים אקזוטיים

 

סקלת הגוונים האקזוטיים שופעת צבעים עזים, ביניהם, כתום, סגול, אדום. אלה גוונים פראיים אשר מייצרים תחושת חמימות ועוצמה מתפרצת. כדאי להשתמש בהם במספר מקרים: למשל, כתמונות נוף אקזוטיות בחלל בהיר – הצבעוניות העזה תמשוך תשומת לב על קירות בהירים וחשופים. בחללים הזקוקים לנגיעות של חמימות, למשל, חדר שינה (צבעים אקזוטיים משדרים חושניות ותשוקה), בחדרי רחצה או באזורים בבית שדורשים נגיעת חום, למשל, בחדר משפחה באזור הקמין.

 

צביעה בגוונים דומיננטיים

 

לרוב נהוג לצבוע בצבעים אקזוטיים רק חלק נבחר בחלל. לדוגמא: קיר אחד בסלון שהקונטרסט בינו ובין יתר הקירות מייצר אפקט מעניין, דלתות במסדרון המודגשות על פני הרקע הבהיר, אמבטיה בגוון אקזוטי בחדר רחצה שצבוע בגוונים רגועים.
חשוב להתייחס לקונטקסט הרחב של הצבע העז ולכן, מומלץ להוסיף נגיעות שממשיכות באותו צבע בפריטים משלימים נוספים בחלל. למשל, מצעי מיטה, כריות שמקשטות את הספה, שטיח בחדר הרחצה, וילונות בחדרים, בדי ריפוד מעוצבים ותוספת של אדריכלות נוף בשילוב צמחים אקזוטיים בגינה או במרפסת וכדומה. להמשיך את הקו האקזוטי שיצרה הצביעה בנגיעות נוספות ומוטיבים חוזרים.

 

טכניקות צביעה שעושות הבדל גדול

 

להעצמת אפקט הצבע, ניתן להשתמש במגוון טכניקות צביעה שמייצרות אפקטים מעניינים. למשל, הוספת שבלונות על הקיר ליצירת תבליטים, שילוב בין גוונים לקבלת צבע יוצא דופן, בחירת צבעים בטקסטורה מבוקשת בדרגת ברק מועדפת ממט ועד מחוספס, מראה דמוי זמש ועוד. אם בחרתם באריחי חיפוי, ניתן להשתמש במארג פסיפס אקזוטי ליצירת מרקם מרשים במיוחד.

 

טפטים בגוונים עזים

 

הצבעוניות האקזוטית כובשת גם את זירת הטפטים עם מגוון טפטים בעלי אפקטים מעניינים בצבעוניות אקזוטית. לטפט איכויות רבות כמו מרקם ייחודי, אפשרות לייצר תמונה תלת ממדית, לבחור גודל מדויק בהתאם לקיר. ניתן למצוא גם טפטים עם דוגמא אחת מעניינת, גרפיקה ססגונית או אלמנט שחוזר לאורך הקיר או החלל (למשל, עלים, פרחים, הדפסים מנומרים). ניתן לשלב בחלל בין טפטים אקזוטיים לצבעים אקזוטיים משלימים.


לסיכום, עולם הצבע הוא שחקן מרכזי בעיצוב משרדים או בתים וחשוב לבחור צבעוניות שתחמיא לחלל. גוונים אקזוטיים הינם בעלי נוכחות עוצמתית, בכוחם להדגיש אלמנטים בחלל וליצור אווירה אנרגטית. תוכלו לצבוע בגוונים אקזוטיים או להשתמש בטפטים או במוצרי טקסטיל בצבעוניות אקזוטית מפתיעה ומרגשת.

דרג מאמר זה:
עיצוב פנים בסגנון כפרי
מערכת arcdb, 17.08.2017
עיצוב כפרי בסביבה אורבנית? יצירת טריטוריה רגועה בכדי לקחת פסק זמן מהסביבה? זה בהחלט אפשרי. קראו עכשיו.
קרא עוד
עיצוב פנים של דירות קטנות
מערכת arcdb, 14.06.2017
עיצוב דירות קטנות דורש עיצוב פנים המותאם להן, איך עושים את זה נכון? משלבים גוונים המתאימים לחלל קטן וממשי..
קרא עוד
מעצבת פנים לעיצוב הבית מחדש
מערכת arcdb, 17.09.2017
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!