ניווט
הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להשאר מעודכנים?

לקבל מבצעים והנחות?

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

בעלי מקצוע בתל אביב

תל אביב היא העיר השנייה בגודלה באוכלוסייתה מדינת ישראל ונחשבת למרכז העסקי והתרבותי של ישראל. היא נושקת לים התיכון ומציעה אווירה תוססת ומגוונת להפליא. תל אביב החלה את דרכה כשכונת "אחוזת בית" בשנת 1909 ושמה הפך ל"תל אביב" רק בשנת 1910, על פי הצעתו של המנהיג הציוני מנחם שינקין. בשנת 1949 התאחדה תל אביב עם יפו, מהערים העתיקות ביותר בישראל.


במהלך השנים, שינתה תל אביב את צביונה פעמים רבות – היא שגשגה להפליא וגדלה בשנות ה-50 אך סבלה מעזיבה לטובת הפרוורים בשנות ה-60. משנות ה-80 ואילך היא לא מפסיקה לגדול ולהתחדש, בין אם בגורדי שחקים, מרכזי קניות, מלונות ומסחר.


מהעיר הלבנה לממלכת ההתחדשות העירונית


בשנת 2003 החלו להתייחס לתל אביב כ"עיר הלבנה" היות ואונסק"ו הכריזה על מגוון אזורים בעיר כאתרי מורשת עולמית. בעיר קיימים מאות מבני באוהאוס, סגנון אדריכלי המזוהה עם תחילת הבנייה המודרנית.


הייחוד של הבאוהאוס, שהקנה לתל אביב את המוניטין הייחודי שלה, התגבש בתחילת שנות ה-30 כאשר לא היו מספיק משאבים או זמן להשקיע בבנייה מיוחדת – השראות מאירופה יחד עם התייחסות למזג האוויר הייחודי של ישראל, יצרו את הסגנון הבינלאומי. סגנון זה מאפיין מבנים נמוכים יחסית, בעלי מעטה של טיח לבן עם מרפסות ארוכות, גג שטוח ופתחי אוורור, מבנים פשוטים נטולי עיטורים מוגזמים. עיריית תל אביב משקיעה מאמצים רבים בשימור הבתים בניחוח תל אביב של פעם וכן בשחזור מבנים שהתפוררו או נהרסו עם הזמן. מבני באוהאוס נפוצים בעיקר בשדרות רוטשילד ובסביבה החובקת את כיכר דיזינגוף.

 

ת"א של ימינו

 

מאופיינת באדריכלות מגוונת – מחד, בתים קטנים ואינטימיים ומאידך, מגדלים ובנייני יוקרה גבוהים שהחלו לצמוח בעיר בשנת 2000 ואילך, בעיקר באזור נתיבי איילון. 
המתאר של תל אביב חסר שלד מסוים ומכאן גם המרקם המגוון של העיר. רק בשנים האחרונות, בד בבד עם תהליכים של התחדשות עירונית, החלו לגבש תוכנית מתאר מסודרת יותר לעיר. עתודות הקרקע האוזלות של תל אביב יחד עם הביקוש הרב למגורים, הפכו את תל אביב למובילה בהתחדשות עירונית, תמ"א 38 1/2 ופינוי בינוי. קבלנים החלו להשקיע בחיזוק מבנים, תוספת קומות, הריסת בניינים ישנים ובנייה של בניינים ואף מתחמים חדשים בסטנדרטים גבוהים של בנייה מודרנית ואיכותית. תהליכי ההתחדשות העירונית בתל אביב משפיעים גם על המרחבים הציבוריים הסובבים את מגני המגורים לרבות שדרוג התשתיות, הוספת מבנים ציבוריים, ערוצי תחבורה וכדומה וכן על בעלי מקצוע בעיר כמו מעצבים ומעצבות פנים.


מדוע לבחור בעל מקצוע באזור תל אביב?


לתל-אביב יש את הייחוד שלה - מהסגנון האדריכלי, דרך המרקם העירוני ועד הנהלים והתקנות שקבעה הרשות המוניציפלית, שאינם בהכרח זהות לתקנות של עיריות אחרות. כאשר בוחרים בעלי מקצוע לתהליך של תכנון אדריכלי, שיפוץ, ספקים שונים, כדאי להעדיף בעלי מקצוע לוקאליים.
יש לכך סיבות רבות: ראשית, הם חיים ונושמים את הווי העיר ולכן, ידעו לתפור את הפתרון הטוב ביותר – בית שיתמזג עם המרקם העירוני מבחוץ ועד הפנים, להציע עיצוב שנכון גם מבחינת קווי המתאר והתקנות של העיר וכן מבחינה ביורוקרטית, הם ידעו אילו אישורים להשיג, למי להגיש, כמה זמן פחות או יותר ייקח התהליך עד השגת האישורים ובאיזה סטנדרטים ותקנות לעמוד על מנת לקדם את הפרויקט.
שנית, בעלי מקצוע מהעיר – אדריכלים, אדריכלי נוף, מעצבי פנים, מפקחי בניה, קבלנים, יועצים, ספקים וחברות, מציעים נגישות וזמינות. הם יוכלו להגיע אליכם מהר יותר, לטפל כשצריך ובזמינות מרבית. אם אתם מחפשים חומרי גלם, חומרי גמר או רהיטים – תוכלו להתרשם בסיור באולמות התצוגה ובשל הקרבה הגיאוגרפית לחסוך זמן רב.


לסיכום, לעיר תל אביב-יפו יש מאפיינים וניואנסים ייחודיים לה וכדי להצליח בפרויקט אדריכלי וליהנות מכל היתרונות שיש לבעלי מקצוע להציע לכם, כדאי לבחור בעל מקצוע מקומי שמכיר את תל אביב על האספקטים השונים שלה ויוכל לסייע לכם לקדם את הפרויקט בדרך הטובה ביותר והנכונה למרקם העירוני.

 

ביחרו בבעל/ת המקצוע מהעיר שלכם:

בעלי מקצוע בתל אביב