אדריכלים בתל אביב - עתיד האדריכלות בישראל


איך תיראה אדריכלות העתיד בתל אביב
מערכת arcdb

גל ההתחדשות העירונית ששוטף את מרכזי הערים הנחשקות בישראל, ובעיקר את תל אביב, מצביע על בעיית צפיפות שגוברת מיום ליום, עם גידול האוכלוסייה ומחסור בשטחים פנויים. 


בתל אביב רבתי קשה מאוד למצוא שטחים פנויים לבנייה, ובזירת הנדל"ן מסתמנות שתי מגמות עיקריות: פעילות במסגרת תמ"א 38 לתוספת קומות בתהליך חיזוק של מבנים ישנים או הריסה ובנייה מחודשת של בניינים גבוהים יותר (פינוי-בינוי). ובמקביל, חיפוש אחר אלטרנטיבות מגורים בקונספט חדש שטרם נראה באזור תל אביב, אם תחפשו אדריכלים בתל אביב תוכלו לגלות טרנדים חדשים שמתפתחים כל רגע מחדש.

 

האב לעסקים, דירות במתחמים משותפות למגורים

 

אדריכלים בתל אביב שותפים למהלכים מעניינים בתחום. כמו למשל, יצירת דירות קטנות במרחבים משותפים, קצת כמו האב (HUB) בסביבה תעסוקתית רק בפורמט של יחידות מגורים.
היות ובתל אביב השטחים אוזלים ואלה הקיימים יקרים מאוד לרכישה וגם להשכרה, החלו לתכנן דירות קומפקטיות יותר המתאימות בעיקר לאוכלוסייה הצעירה שנמשכת לעיר ויכולה לחיות בצמצום פיזי – חיילים משוחררים, סטודנטים, רווקים. אלה מחפשים דיור אורבני בלב העיר הגדולה במסגרתו הם יקבלו את כל מה שהם צריכים – פתרון לינה נוח בנגישות גבוהה, ובעלות אטרקטיבית.

 

דיור בסיסי ופונקציונאלי

 

אדריכלות בתל אביב תמיד היתה פורצת דרך, בין אם אלה מבני העיר הלבנה או המגדלים שעיצבו מחדש את קו הרקיע הישראלי. לאחרונה מסתמנת, כאמור, בשורה חדשה בעיר שבוודאי תעניין מגוון אדריכלים בתל אביב ובישראל בכלל. אז מה מציע המודל החדש?

במרבית המקרים מדובר במשקיעים שרכשו מבני מגורים והחליטו להסב אותם לחללי מגורים חדשניים. הווריאציות רבות אך יוצאות מנקודת הנחה דומה - עיצוב דירות קטנות העונות על צרכים בסיסיים בלבד של לינה, מקלחון ושירותים, הכל ביחידות צנועות שנעות בין 7-10 מ"ר.
עם זאת, דיירי הקומפלקסים נהנים משירותים ציבוריים במתחמים משותפים, כך שחוויית הדיור שלהם חורגת מהגבולות המכורים של דירה. כמו למשל, מטבח גדול עם פינות אירוח, טרקלין וכדומה. את המערך הלוגיסטי מנהלות חברות אחזקה ושירותים האחראיות לצרכי הדיירים, גביית תשלומים ודאגה לתחזוקה שוטפת של יחידות הדיור.
מבחינת תכנון אדריכלי, אדריכלים בתל אביב המתמחים בתכנון ובעיצוב של דירות קטנות בהחלט יכולים לתרום לעיצוב שמתאים לאורח החיים האורבני התוסס. ומאידך, תכנון זה הינו עיצוב פונקציונאלי העונה על הצרכים של דיירי המתחמים והדירות הקטנות.

 

האדריכל שלכם מחכה לכם - מצאו אותו עכשיו >>


אדריכלים בישראל - חיים בקטן, חושבים בגדול

 

בתכנון דירות קטנות שמים דגש על תכנון החלל תוך ניצול אופטימלי של השטח, כאשר המטרה היא להשתמש, למשל, בריהוט מינימליסטי בקווים נקיים וישרים ופתרונות אחסון סמויים על מנת לפנות את המרחב בצורה מקסימלית. כמו כן, ניתן לראות שימוש בגוונים בהירים המייצרים תחושה של חלל מואר, אוורירי ומרווח יותר מכפי שהוא באמת.

אדריכלים בתל אביב מתאימים את  העיצוב שלהם לדירות קטנות של תל אביב בין אם במתחמים משותפים או פשוט דירות קטנות בבתים סטנדרטיים מתמקדת בחללים פתוחים ככל שניתן. שימוש במחיצות ניידות ותכנון החלל בדרך גמישה שתאפשר לשנות את החלל כל פעם מחדש, לפי הצורך. למשל, ספריה ממנה יוצא שולחן כתיבה או פינת אירוח המתקפלת אל הקיר, פתחי אוורור לתאורה טבעית, מערכות מיזוג אוויר סמויות ומטבח פונקציונאלי.
נראה שעתיד העיר תל אביב פונה למתחמים משותפים או לדירות משודרגות במסגרת תמ"א 38. מה שבטוח, תהיה הרבה עבודה מעניינת לאנשי מקצוע, ביניהם אדרכילי ישראל.

דרג מאמר זה:
כל הדרכים איך לבחור אדריכל
מערכת ARCDB, 01.02.2019
כל הדרכים איך לבחור אדריכלים
קרא עוד
שימוש במציאות מדומה באדריכלות
מערכת arcdb, 30.03.2017
הטכנולוגיה נכנסת לכל חלק בחיינו, גם בעולם האדריכלות והעיצוב. הישארו מעודכנים בכל החידושים האחרונים.
קרא עוד
תכנון אדריכלי
מערכת arcdb, 21.08.2017
בתים קטנים הם אתגר לא פשוט עבור אדריכלים ומעצבי פנים, הרי עליהם לחשוב כיצד לנצל נכון כל מטר בבית.
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות היועצים והמומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם:
אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, מפקחי בניה, אדריכלי נוף, ספקים ויועצים מהמובילים בישראל.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!