הגודל לא קובע: אדריכלות פנים לבית קטן


תכנון אדריכלי
מערכת arcdb

כאשר אנו שומעים את צמד המילים אדריכלות ועיצוב פנים, ישר אנו חושבים על בתי יוקרה צמודי קרקע עם חללים גדולים ומוארים שבמרכזם גוף תאורה גדול ומרשים שנותן את הטון לחלל. אז נכון שאדריכלות היא אמנות שנעשית בגדול, יחד עם זאת היא גם מתאימה לחללים קטנים, ואף היא מומלצת בהם, כיוון שעל ידי חלוקה נכונה של החללים, לצד שילוב אלמנטים עיצוביים נכונים, ניתן לפתוח חללים קטנים ולהפוך אותם למרשימים ופונקציונליים.


בתים קטנים די נפוצים באזור במרכז ובעיקר בעיר תל אביב בה העלות עבור מ"מ יקרה במיוחד ביחס לערים באזורי הצפון והדרום, ולכן רוכשי בית ישן באזור המרכז, לרוב יסתפקו בדירה קטנה במיוחד. אדריכלות במרכז עבור בתים קטנים היא אתגר לא פשוט עבור אדריכלים ומעצבי פנים, הרי עליהם לחשוב כיצד לנצל כל מטר בבית לטובת פונקציונאליות, ומצד שני ליצור מרחב בחלל שיאפשר לדיירי הבית "לזוז" בביתם.

 

שילוב אדריכל, עד כמה הוא הכרחי?


רבים מתלבטים אם לשלב אדריכל בתהליך שיפוץ הבית או פשוט להזמין שיפוצניק שישבור קירות, יכניס קצת צבע ובכך הסיפור הסתיים. אז נכון שהדבר אפשרי, אך חשבתם לעצמכם האם נחוץ לשבור את הקיר? ואולי הקיר הוא חלק משלד הבית ויגרום לקריסת המבנה? את התשובות יוכל לתת לכם אדריכל, שיבחן היטב את חלל הבית ויעניק עבורכם פתרונות עיצוביים נכונים שיאפשרו לכם לקבל חלל פונקציונאלי ומתוכנן היטב, ממש עד לפרטי פרטים.


תכנון אדריכלי מוקפד


תכנון אדריכלי נועד לשמש כ"מצפן" בתהליך השיפוץ והוא מכיל תכנון מעמיק של הפרויקט ממש לפרטי פרטים. בשלב זה יהיה על דיירי הבית לשתף פעולה עם האדריכל במטרה להביע את רצונם האישי ודרישתם לגבי עיצוב ותכנון חללי הבית. בשלב זה ייקבע חלוקת הבית לחדרים, תכנון חלונות ופתחים, שבירת קירות וכו'. חשוב לבצע רשימה מסודרת של הציוד והאלמנטים הדרושים לצורך השיפוץ, כגון- חומרים, רהיטים, חלונות ודלתות, תשתיות וכו'. כאשר הדברים יהיו ברורים ו"מול העיניים" תוכלו לבצע תיעדוף של האלמנטים וכך לחלק את עוגת התקציב בצורה נכונה.


שיטות להגדלת החלל על ידי כמה אלמנטים פשוטים


שילוב גוונים בהירים – גוון בהיר יכול להגדיל את החלל, בעוד גוונים כהים יוכלו להקטין אותו. אדריכל יוכל לסייע לכם לבחור את הגוונים הנכונים במטרה לפתוח את החלל ולהעניק לו מרחב.
שילוב מראות – מראה אומנם נועדה לאפשר לנו לראות כיצד אנו נראים, אך לא רק. היא יכולה להגדיל את החלל ולהעניק לו מרחב.
תאורה נכונה – גוון תאורה בהיר או שילוב של כמה עוצמות אור, יוכלו להעניק לחלל עוצמה, מרחב ואופי מיוחד. בחירה נכונה של גופי התאורה, מיקומם בחלל ועוצמת אור מדויקת תביא להגדלת החלל.
לסיום, תכנון ועיצוב בית קטן במרכז הוא מאתגר, ולכן הוא דורש תכנון אדריכלי נכון במטרה למקסם כל חלל ולהוציא ממנו את המרב. אדריכל מומלץ במרכז וודאי יהיה בעל ניסיון רב בעיצוב ותכנון חללים קטנים, מה שיאפשר לכם בעזרתו לנצל כל פינה בבית וכך ליצור חלל גדול ומואר.

 

קרדיטים

גלריית ריהוט אריק דיזיין
צילום: אבישי פינקלשטין
 

דרג מאמר זה:
תכנון אדריכלי
מערכת arcdb, 21.08.2017
שיפוץ בית יכול להיות משימה מהנה במיוחד או סיוט של ממש. לכן, תכנון אדריכלי חשוב מאוד בתהליך.
קרא עוד
טרנדים באדריכלות שכדאי להכיר
מערכת arcdb, 25.03.2018
קרא עוד
שימוש במציאות מדומה באדריכלות
מערכת arcdb, 30.03.2017
הטכנולוגיה נכנסת לכל חלק בחיינו, גם בעולם האדריכלות והעיצוב. הישארו מעודכנים בכל החידושים האחרונים.
קרא עוד
תגובות
(0 תגובות, 0 דיונים)

בונים / משפצים? לא יודעים מאיפה להתחיל?

צוות המומחים של arcdb יעזור לכם למצוא את בעל המקצוע המתאים ביותר עבורכם,

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות וללא התחייבות!